AKİNDER kuruldu

KONYA (İGFA) – Derneğin Kurucu Başkanı Onur Karakoyun; “Akşehir İş İnsanları Derneği, Akşehir faaliyet gösteren kayıtlı olduğu odaya bakılmaksızın vergi kaydı olan, hükmî ve gerçek şahıslar yahut temsilcileri olan iş insanları tarafından yedi kurucu üye ile tüzük imzalanarak kurulmaya başlamış, dün prestiji ile dernek resmiyette kurularak ülkemizdeki Konya ilinde kurulu dernekler ortasında yer almıştır.

Derneğimizin hedefi; Bölgesel kalkınma yoluyla topyekün kalkınmanın gerçekleşmesine katkı yapmak, Üyeleri arasında iş birliği imkânlarını artırmak, Üyelerinin yurt içi ve yurt dışındaki iş birliği imkânlarından haberdar olmasını sağlamak, Üyelerine yönelik, eğitim programları, seminerler, konferanslar düzenlemek ve projeler yapmak. Girişimcilik ruhunu yaygınlaştırmak, gençlerin teşebbüsçü olmaları tarafında eğitim faaliyetleri düzenlemek. Sivil toplum faaliyetlerinin aktifleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu mevzuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara takviye vermektir.

Derneğimiz; Ulusal kalkınmamızın şuurlu ve rasyonel oluşumunu sağlamak için endüstrici ve iş adamları ile hizmetler kesimi, bankacılık, mali kesimler, öbür finans kuruluşları, yardımcı hizmetler, eğitim kurumları, sendikalar, mahalli idari ve belediyeler, vakıflar, üniversiteler, başka sivil toplum örgütleri, devlet kurumları ile mesleksel toplumsal bağlarını sağlamak. Üyeleri olan sanayi ve iş adamlarının eğitim ve bilgilerini artırmak hedefi ile her türlü seminer, konferans, panel ve toplantılar tertip etmek. Üyelerinin gereksinim duyduğu ülkemizde uygulanan Bakanlık projelerinin yapılması, bu projeler Kalkınma Ajansı, Kosgeb, Tübitak, Kırsal kalkınma projeleri, Avrupa Birliği projeleri, IPARD projeleri vb. projeleri danışmanlık şirketlerine yaptırmak, dernek bünyesinde yapılmasını sağlamaktır.” Dedi.

AKİNDER İdaresi birinci ziyaretlerini Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel ve Akşehir Belediye Başkanı Dr.Salih Akkaya’ya gerçekleştirdi

Derneğin yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Kurucu Lider Onur Karakoyun, Lider yardımcısı Ahmet Yıldız, Yönetim Kurulu üyeleri, İbrahim Eroğlu, İsa Yaşa, Tekin Sak, Ahmet Rasih Zeybek ve Umut Çağdaş Güneş’ten oluşuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir