Ali Babacan: Ülkemizin yolu açık, umutlu olmaktan vazgeçmiyoruz

DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan YouTube kanalındaki “Ali Babacan ile Bi’ Kahve” programına evvelki gün Prof. Dr. İlber Ortaylı’yı konuk aldı. Bir gün içinde 300 bini aşkın kullanıcı tarafından izlenen programa vatandaşlardan yorum yağdı. Babacan gelen yorumları yanıtladı.

Yorumların bir kısmını yanıtlayan Babacan, “Ali Bey bu umutsuz ve yorgun halka lütfen hak ettiği refahı getirin. Çok yorgunuz, çok kızgınız. Sıkıntıdan tasadan ülkemizin keyfini çıkartamıyoruz. Vatanımızın nasıl bir cennet olduğunu unuttuk bile. Hatırlamamız gerek çok şey var” yazan bir vatandaşa “Ülkemizin yolu açık, umutlu olmaktan vazgeçmiyoruz” dedi.

Yorumlardan ve Babacan’ın karşılıklarından kimileri şöyle:

“Esnafım, her akşam hesap kitap konuşuyoruz!”

Yorum: “Ali Bey ben bir esnafım. Dükkânı kapatıp konuta geldim. Akşam yemeğinden sonra hanımla birlikte oturduk, çay kahve içerken sizi izledik. Her akşam hesap kitap konuşuyoruz. Artan maliyetlerin belimizi büktüğü, sattığımız malı yerine koyamadığımız şu günlerde sizi dinlediğimiz her an umut doluyoruz. Bir defa daha siyasette sizin üzere işinin ehli bir lideri ve değerli konuğunu izlemekten keyif aldık. Başarılarınız daim olsun. Memleketin size çok muhtaçlığı var.”

Ali Babacan: “Esnaflıktan gelme biri olarak sizi çok uygun anlıyorum İsmail Beyefendi. Ağzımızın tadı kalmadı, nefes almakta zorlanıyoruz. Lakin umudumuz dipdiri. Bu kabustan süratlice çıkıp huzurlu bir nefes alacağımızı biliyorum. Daima bir arada başaracağız.”

“KHK’lıyım, hukuk devletini sabırsızlıkla bekliyorum!”

Yorum: “Muhteşem bir sohbet olmuş. Bir KHK’lı olarak adaletin tekrardan ayağa kaldırılıp hukuk devletine dönüşümüzü sabırsızlıkla bekliyorum.”

Ali Babacan: “Yapılan hukuksuzlukları ve yargı kararına karşın tecelli etmeyen adaleti çok güzel biliyoruz. Geçtiğimiz günlerin telafisi yok ancak yarınlar bizim elimizde.”

Babacan: Dinlemeye ve öğrenmeye devam

Yorum: “Çok beğendim yahu. Daima siyasetçiyi dinlemek istemediğimi, onların da bu türlü otorite, saygın insanları dinlemesinin çok yararlı olduğunu fark ettim. Ali Babacan büyük bir alçakgönüllülükle programı gerçekleştirmiş.”

Ali Babacan: “‘Her şeyi bilirim’ diyen, soru sormayan, kimseyi dinlemeyen hangi alanda başarılı olabilir ki siyasette olsun? Dinlemeye ve öğrenmeye devam etmemiz gerektiğini düşünüyorum.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir