Kızılay Depremzedelere Dağıtacağı Yardım Kolilerini Menzilcilerden Almış

Kızılay’ın depremzedelere dağıtmak için Menzil Cemaati’nden yardım kolisi satın aldığı argüman edildi. Cemaat ve Kızılay yetkilileri soruları karşılıksız bıraktı. 

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine nazaran, 6 Şubat’ta meydana gelen büyük sarsıntı felaketinin akabinde Kızılay’ın, Menzil Cemaati’ne bağlı Nakış Besin isimli bir şirketten besin materyali, yardım kolisi satın aldığı tez edildi. Depremzedeler için yapılan bu alımın ihalesiz olarak gerçekleştirildiği öne sürüldü.

Ayrıca Menzil Cemaati’ne mensup olduğu bilinen Kızılay Lider Yardımcısı Fatma Meriç Yılmaz’ın bu alıma aracılık ettiği, Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ın ise bilgisi olduğu belirtiliyor.

“Ortalık yangın yeriyken ne ihalesi?”

BirGün’ün ulaştığı Menzil Cemaati’ne bağlı Nakış Gıda’nın yöneticisi Kenan Kasap açıklama yapmadığını söyledi. Kasap, “Alımı ihalesiz mi yaptınız?” sorusuna “Ortalık yangın yeriyken ne ihalesi?” diye karşılık verdi. Öte yandan Menzil’den besin alımına aracılık ettiği argüman edilen Kızılay Lider Yardımcısı Fatma Meriç Yılmaz ile Kızılay Basın Müşavirliği de soruları cevapsız bıraktı.

Ayrıca Nakış Besin firmasının ofisi, Menzil Cemaati’nin İstanbul’daki merkezi olan Tuzla’daki Semerkant Kültür Merkezi’nin içerisinde yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir