Putin’in akıl hocasından şoke eden ‘Herson’ açıklaması: Putin ya devrilsin ya öldürülsün

Putin’in akıl hocası olarak bilinen ve kızını Ukrayna’nın düzenlediği bir suikast sonucu kaybeden ünlü siyaset bilimci Prof. Alexander Dugin, Rusya’nın Herson’dan çekilişi üzerine öfke püskürdü.

Rusya’nın Herson’da çekilmesi üzerine sessizliğini bozan Dugin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in öldürülmesi ya da devrilmesini ima etti. Çok sağcı Alexander Dugin, Putin’in başarısız Ukrayna işgaline karşı birinci reaksiyon veren Rus oldu.

60 yaşındaki Dugin’in Putin’i Ukrayna’da işgale çağıran ve Heson’un kaybının Rus gururuna büyük bir darbe olarak gören Moskova seçkinlerinden biri olarak tanınıyor. 

HER GERÇEK RUS’UN

Dugin, toplumsal medyada şunları yazdı:

Dugin, Rus topraklarının Kırım’a, akabinde Ukrayna’nın geri kalanına ve Baltık ülkelerine genişletilmesi davetinde bulunarak Ukrayna işgalinin ana savunucularından biri olmuştu. 

KIZI SUİKASTE KURBAN GİTTİ

Geçtiğimiz aylarda Aleksandr Dugina’nın kızı Darya Dugina, aracına bomba konularak öldürüldü. Fakat asıl maksat Aleksandr Dugin olduğu belirtildi. Dugina’ya düzenlenen suikastin gerisinde Ukrayna istihbaratının bulunduğunu tez edildi. Suikastı 1979 doğumlu Ukrayna vatandaşı Natalya Vovk olduğu kaydedildi.  Ayrıyeten, Vovk’un 2010 doğumlu kızı Sofia Mihaylovna’nın da plana dahil olduğu bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir