Seyyar satıcı kadının para ve cep telefonunu çalan şüpheli adliyede

Olay, 1 Ekim saat 23.50 sıralarında Çukurova ilçesi Şehitler Bulvarı’nda meydana geldi. KOAH tedavisi gören eşi çalışamadığı için konutunun geçimini ve 3 çocuğunun okul masraflarını kaldırımda yeşillik satarak sağlamaya çalışan Gamze Yılmaz (40), paklık yaparken tezgahından ayrıldı. Bu sırada tezgaha yaklaşan bir kişinin, toptancılara vereceği 7 bin TL parası ve cep telefonunun bulunduğu poşeti çaldığını fark eden Yılmaz, gerisinden koştu lakin yetişemedi.

Olayı öğrenen mahalleli ise borçlanarak yeni yeşillikler ve yumurtalar alan Yılmaz’ın tezgahına akın etti. Vakit zaman ağlayan Yılmaz’ın başına gelenleri dinleyenler, acısını paylaştı. Mahalleliler, bayandan alışveriş yapmak için kuyruğa girdi. Çalınan parasının, 3 gündür kazandığı ve sermayesi olduğunu anlatan Yılmaz, gözyaşlarına boğuldu.

ÇALDIĞI PARA BULUNAMADI

Yılmaz’ın ihbarı üzerine olay yerine gelen Çukurova Hata Tedbire ve Araştırma Ofis Amirliği grupları, güvenlik kamerası imgelerini inceleyerek, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Gruplar, eşkalini belirlediği şüphelinin M.K. olduğunu tespit etti. Kuşkulu, saklandığı adrese yapılan baskında gözaltına alındı. Şüphelinin konut ve üst aramasında çaldığı para bulunamazken, cep telefonu ele geçirildi. M.K., süreçlerinin tamamlanmasının akabinde adliyeye sevk edildi.

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir