Son Dakika! Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan: Hiçbir ittifakın içinde yokuz, seçime tek başımıza giriyoruz

AK Parti heyeti ile Cumhur İttifakı’na katılma konusunda istişareler yürüten Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, bugün parti olarak aldıkları kararı kamuoyu ile paylaştı.

“SEÇİMLERE MÜSTAKİL OLARAK GİRME KARARI ALDIK”

Kameralar karşısına geçen Erbakan, “Yeniden Refah Partimiz yoluna emin adımlarla devam ediyor. Yetkili heyetlerimiz ve teşkilatlarımızla gerçekleştirmiş olduğumuz son derece kapsamlı istişareler sonucunda milletvekili seçimlerine rastgele bir ittifaka dahil olmadan müstakil olarak gitme kararı aldık. Milletimiz Yine Ulusal Görüşü ve Yine Refahı özlemektedir. 100 günlük planlarımız hazır. Allah isteği için çalışacak takımlarımız hazır. Tekrar iktidara gelecek ve bu milletin yüzünü Tekrar Refahla güldüreceğiz inşallah.” sözlerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANI ADAYI OLARAK MÜRACAATIMI YAPACAĞIM”

Aynı vakitte cumhurbaşkanı adayı olacağını duyuran Erbakan, “Almış olduğumuz karar doğrultusunda 14 Mayıs seçiminde de Yine Refah Partisinin cumhurbaşkanı adayı olarak bendeniz bugün müracaat yapacağım.” dedi.

“FİLM YENİ BAŞLIYOR”

Erbakan kelamlarına şöyle devam etti: “Sizi 21. asrın Erbakanları olarak selamlıyorum. Sizleri sadıklar, kardelenler ve bu hak davanın meczupları olarak selamlıyorum. Erbakan hocamız 1960 yılında bu kutlu davayı başlattı. Allah ondan razı olsun. Tıpkı heyecanla bugün de tekrar Refah Partimiz yoluna emin adımlarla devam etmektedir.Milli Görüş sancağı asla yere düşmeyecektir. Yeniden Refah Partisi yapan muhalefet anlayışıyla, Ulusal Görüş çizgisinden asla ödün vermeyen vakarlı duruşuyla çok kısa müddette milletimizin teveccühüne mazhar olmuştur.

Bu yürüyüşte Partimiz kısa vakitte büyük ara almıştır. Kamuoyu bunun şuurundadır. En güçlü teşkilatların kurulması. En son 6 Kasım’da Ankara Arena’da gerçekleştirdiğimiz kongremiz 65 bin insanın iştirakiyle Türk siyaset tarihine geçen bir kongre olarak geçti. Çok önemli bir siyasi aktör olarak önemli siyasi güç olarak girdiğimizin açık göstergesidir. Erbakan hocamız vefat ettiği vakit sinema bitti zannetmeyin demiştik, sinema yeni başlıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir