Valencia’nın sakatlığı son durum ne, sakatlığı ne zaman geçecek? Valencia sahalara ne zaman dönecek, ne zaman iyileşecek?

Valencia ne vakit güzelleşecek? Harika Lig’in 26’ncı haftasında Fenerbahçe, Alanyaspor deplasmanından 3-1 galip ayrıldı. Sarı-Lacivertliler, Enner Valencia‘nın sakatlandığını açıkladı. Pekala, Valencia’nın sakatlığı son durum ne, sakatlığı ne vakit geçecek? Valencia alanlara ne vakit dönecek, ne vakit güzelleşecek? Ayrıntılar…

VALENCİA’NIN SAKATLIĞI NE DURUMDA?

3-1 kazanılan Alanya maçında sakatlık geçiren Enner Valencia‘da diz travmasına bağlı iç menisküs yaralanması tespit edildi. Yıldız futbolcunun dönüşü 3-4 haftayı bulacak. Beşiktaş derbisinde riske edilmesi beklenmeyen Ekvadorlu futbolcunun durumu taraftarı tasaya sürükledi.

DİZ TRAVMASI

Joshua King’de hamstring kas yaralanması, Jayden Oosterwolde’de aşil tendinopatisi ve Enner Valencia‘da diz travmasına bağlı iç menisküs yaralanması tespit edildi. Joshua King ve Oosterwolde’nin dönüşü 1 ayı bulacak. Enner Valencia için de 3-4 haftalık bir müddet konuşuluyor.

EKVADOR KAMPINA KATILMADI

Tedavisine başlanan Enner Valencia, son halini paylatşı. Yıldız futbolcudaki ödemin geçmesi için kompresyon aygıtıyla tedavi uygulanıyor. Ekvador Ulusal Grubu’na katılamayan 33 yaşındaki forvet, “Takımımda olmayı çok isterdim. Lakin dizimdeki rahatsızlık nedeniyle size eşlik edemeyeceğim. Bol şanslar” açıklamasını yaptı.

BEŞİKTAŞ MAÇI BÜYÜK RİSK

Enner Valencia’nın geri dönüşünün asgarî 3 haftayı bulabileceği söz ediliyor. Yıldız futbolcunun Beşiktaş derbisinde alanda olma ihtimali az da olsa var. Fakat alana çıkması büyük risk taşıyor. Teknik grup, dönemin geri kalanını düşünerek Valencia’yı riske atmak istemiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir